• Kontakti:
    rusalex11@live.com

Sludinājumu serviss par to, vai pirkt jaunu vai lietotu auto?

Bieži vien par pirmo auto kļūst nevis izsapņotais modelis no žurnāla vāka, bet gan vienkārši tas, kas bijis pa kabatai. Iegādājoties auto, jāizvērtē gan tā nepieciešamība, gan jāapsver vairāki citi nozīmīgi faktori. Lai arī iegādāties lietotu auto pirmajā brīdī liekas izdevīgāk un sākotnējās izmaksas ir zemākas, pastāv virkne potenciālo izdevumu, kuri jaunam auto, savukārt, atkristu. Rezultātā izmaksas kā jauna, tā lietota auto iegādes gadījumā var izlīdzināties. Lai iegūtu pilnvērtīgāku izpratni par priekšrocībām un trūkumiem lietota un jauna auto iegādes gadījumā, sazinājāmies ar reklāmas platformu dalder.lv, kas ir šobrīd profesionālākais sludinājumu serviss auto nozarē Latvijā.

Statistikas dati

Kopumā 2020. gadā pandēmijas dēļ auto pārdošana ievērojami samazinājās, tomēr jaunajā gadā atkal novērojams kāpums un auto tirgus atdzīvojas. Interesanti, ka pārdoto jauno benzīnnieku skaits procentuāli samazinājies, bet pieauguši pārdošanas apjomi ar alternatīvu dzinēju darbināmām automašīnām. Latvijā šogad elektrisko jauno auto skaits pieaudzis par 47,7%, bet hibrīdauto - 213%. Savukārt, ar benzīnu darbināmo auto pārdošanas apjomi samazinājušies par 16,5%.

Tas saistāms ar tehnoloģijas attīstīšanos un vispārēju elektrifikāciju. Elektroauto, kurus piedāvā tirgus šodien, nav tie paši, kas pirms gadiem 10. Ja elektroauto pirmie soļi auto pasaulē sākās ar iespēju nobraukt tikai 80 km ar 1 uzlādes reizi, šodien jau tie ir vairāki simti kilometru. Tāpat arī uzlādes staciju tīkls arvien paplašinās, un jau šobrīd Latvijā iespējama brīva pārvietošanās teju visā teitorijā pateicoties CSDD izbūvētajām ātrās uzlādes stacijām.

Auto ar iekšdedzes dzinēju iezīmēja auto inženierijas pirmsākumus, tomēr nākotne, nenoliedzami, saistās ar alternatīvo dzinēju. Tas ir viens no faktoriem, ko ņemt vērā, lemjot par labu vai nu benzīnniekam, hibrīdam vai elektroauto - neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns vai lietots auto.

Lai arī pirkšanas dienā uzreiz negribas domāt par auto pārdošanu, tomēr kādu dienu tā noteikti pienāks. Un, ja jāizvērtē auto nākotnes cena, jāņem vērā, ka benzīna automašīnas jau tuvākajās desmitgadēs būs motorikas vēsture. To nosaka arī Eiropas Savienības nospraustās Zaļā kursa vadlīnijas, kas paredz sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050. gadam. Tas ietver arī pārmaiņas auto nozarē.

Jauna auto priekšrocības

Ja iespējams iegādāties jaunu auto, pircējs, protams, būs vislielākais ieguvējs. Pirmkārt, jaunam auto pirmos gadus tiek sniegta rūpnīcas garantija, kas nozīmē, ka papildus izdevumu, kas saistīti ar auto remontu, no savas kabatas jāsedz nebūs. Otrkārt, tas nodrošinās iespēju izvēlēties auto ar visaugstākajiem drošības standartiem. Treškārt, tas ļauj izmantot jaunākās auto ražošanas tehnoloģijas. Ceturkārt, jauna auto iegādes gadījumā pārdevējs būs pārliecināts par tā vēsturi un nobraukuma rādījumiem. Un, visbeidzot, jaunam auto līdzi nenāks arī emocionālais nolietojums.

Ja izvēlies lietotu…

Saprotams, ka jauna auto sākotnējā cena ir daudz augstāka, tāpēc daudzi tomēr ir spiesti izvēlēties lietotu. Tādā gadījumā gan jāņem vērā būtiski trūkumi, un lielākais no tiem ir varbūtība, ka nāksies investēt auto remontā. Pircējam netiek dotas nekādas rūpnīcas garantijas - par visu būs jāmaksā no savas kabatas. Turklāt, auto vērtībai pieskaitot servisa izdevumus, bieži vien summa sanāk teju tik pat augsta kā jauna auto iegādes gadījumā.

Lai izvairītos no nevēlamies papildus tēriņiem, izvēloties lietotu auto, pircējam jābūt sevišķi piesardzīgam. Ar pārdevēja godavārdu un izietu tehnisko apskati nebūs pietiekami, lai uzreiz noslēgtu darījumu. Kā obligāts priekšnosacījums auto iegādei ieteicama auto diagnostika. To veic servisa speciālists, kas savieno auto ar datorsistēmu, kas kļūdu veidā atspoguļo vājās auto vietas. Tādā veidā ieteicams noteikt, cik ilgi auto vēl kalpos, kādas detaļas tuvākajā laikā būs jānomaina un kādi būs remonta izdevumi. Tas ļaus iegūt izpratni par patieso auto vērtību.

Izvērtējot auto iegādi ilgtermiņā, lietotais potenciāli prasīs lielākus ieguldījumus. Bet, izvēloties benzīna auto, bieži vien lietots auto nebūs tik ekonomisks kā jauna benzīnnieka gadījumā. Turklāt, kā jau tika uzsvērts iepriekš, lietota auto pircējam jārēķinās ar augstāku varbūtību, ka būs nepieciešami neplānoti papildu ieguldījumi. Sliktākā gadījumā - servisa apmeklējums var kļūt teju par ikdienas sastāvdaļu.

Kā var palīdzēt Dalder?

Gan jauna, gan lietota auto iegādes gadījumā mājaslapā dalder.lv ikviens pircējs atradīs daudz vairāk informācijas par tirgotāju kā jebkurā citā sludinājumu portālā. Tieši tāpēc tas tiek uzskatīts par līderi auto sludinājumu tirgū. Šis ir vienīgais sludinājumu portāls Latvijā, kurā pēc darījuma iespējams atstāt atsauksmi. Tas, savukārt, pasargā no sadarbības uzsākšanas ar potenciāli negodprātīgiem tirgotājiem. Diemžēl gana daudz drūmu pieredzes stāstu dzirdēts par Latvijā pārdotiem auto no ārzemēm, kas neattaisno uz eksotisko nosaukumu liktās cerības - kamēr pārdevējs jau gabalā, auto salūzt aiz pirmā līkuma.

Vēl viens dalder.lv bonuss ir sludinājumu tiešā sasaiste ar pārdevēja mājaslapu. Tā tiek izveidota automātiski, ikvienam lietotājam reģistrējoties portālā. Uzņēmumiem tajā izveidota atsevišķa sekcija “Par mums”, kurā var uzzināt vairāk par sniegtajiem pakalpojumiem. Bieži vien dīleri piedāvā auto diagnostiku un izvērtēšanu uz vietas, kā arī izdevīgus kredīta nosacījumus.

Tāpat arī katrs pircējs iegūst savu mājaslapu. To iespējams pielīdzināt sociālo tīklu profilam, jo tajā var norādīt vārdu un uzvārdu, kā arī pievienot fona un profila attēlus. Šī pati mājaslapa varēs kalpot nākotnē arī kā pārdevēja profils. Turklāt atsauksmes dalder.lv iespējams atstāt ne vien par to, kāds pārdevējs ir noteiktais lietotājs, bet arī - cik patīkams bijis pircējs. Līdz ar to iegūst abas puses - gan pircējs, gan pārdevējs, ar to kopumā paaugstinot vispārējo darījumu drošību un vairojot savstarpējo uzticēšanos.

Ja esi auto meklējumos vai vēlies pārdot savējo, dalder.lv noteikti ir tā mājaslapa, kuru sākt izmantot. Facebook grupā “Dalder Preces” jau ir 86,8 tūkstoši dalībnieku. Inovatīvā tirgus platforma paceļ auto sludinājumus jaunā līmenī, un Auto ziņas to iesaka starp pārējiem sludinājumu portāliem Latvijā.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/